Patrzę i nie wierzę – taki samochód w cenie kompaktu, a nawet niektórych aut z segmentu B, co prawda bez dodatkowego wyposażenia i odstający od swoich braci względem technologicznym, ale to jednak SUV.

Każdy dla kogo motoryzacja nie jest wiedzą tajemną, zdaje sobie sprawę, że nie ma nic za darmo. Wyjściowa cena nowego Dustera jest tak niska tylko dlatego, że zrezygnowano z opcjonalnego wyposażenia, które tylko podnosiłoby ogólny koszt zakupu samochodu. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wspomniane auto odpowiednio doposażyć, wymaga to jednak podniesienia ceny. W zamian otrzymamy auto dostosowane do naszych indywidualnych preferencji. Górna kwota, jaką przyjdzie nam zapłacić za super wypasioną wersję, mieści się w granicach około 70 tys. zł co i tak nie jest wysoką ceną dla auta z kategorii SUV.

Przyjrzyjmy się jednak wnętrzu naszego samochodu w jego podstawowej wersji, czy rzeczywiście jest tak źle, czy tylko niepotrzebnie się czepiamy? Zacznijmy od foteli; są całkiem wygodne i w miarę pewnie utrzymują nas podczas jazdy, a więc tutaj na plus. Następnie mechanizm opuszczania szyb, niestety tylko manualny co w dzisiejszych czasach może już nieco dziwić. Dochodzimy jednak do największej wady, a mianowicie kokpitu, który jest tak tandetny, że przewyższa go chyba nawet Tico. Wszędobylskie plastiki nie dość, że sprawiają wrażenie zabawki to jeszcze, nie są do siebie idealnie spasowane przez co, powodują nieprzyjemne trzeszczenie podczas jazdy. W końcu na czymś trzeba było zaoszczędzić, teraz wiemy już na czym.

Kolejnym aspektem jest dobór odpowiedniego silnika, nie warto pchać się w te najmniejsze i najsłabsze. Należy pamiętać, że to jednak SUV i swoje waży, więc potrzebuje silnika o odpowiedniej mocy. W przeciwnym wypadku odczujemy to boleśnie, gdyż obniża to komfort jazdy, zwłaszcza jeśli chodzi o odgłosy silnika. Powoduje też niestety zwiększone spalanie.

Podsumowując osoba kupująca taki samochód, musi brać pod uwagę jego wady, a gdy się z nimi pogodzi, ten samochodzik będzie dla niej odpowiednim wyborem.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*