Zastanawiasz się nad suwem i myślisz jaki? Zapraszamy więc do zapoznania się z Audi Q7 w wersji z najmocniejszym silnikiem diesla dostępnym na rynku w tym modelu, a mianowicie 4.2 TDI.

Producent chwali się, że jego ciężki terenowy SUV ważący sporo ponad dwie tony osiąga setkę w 6,4 sekundy a jego maksymalna prędkość 236 km/h ograniczona elektronicznie, pozwala na komfortową podróż, w każdych warunkach. Sprawdziliśmy to i rzeczywiście testowana Q7 bez problemu osiąga prędkość stu kilometrów na godzinę w zadeklarowanym przez producenta czasie. Jedziemy jednak dalej bez problemu, docieramy do granicy prędkości i nic niepokojącego się nie dzieje, montowane pneumatyczne zawieszenie zostało obniżone dla zachowania stabilności pojazdu. Dla podwójnie doładowanego silnika nie sprawiało to najmniejszego problemu, a wręcz przeciwnie wydaje się, że może on zdecydowanie więcej. Podczas przemierzania drogi z tak zawrotną prędkością krajobraz mija nam bardzo szybko, ale poczucie pełnej kontroli i bezpieczeństwa towarzyszy nam cały czas. Czas zwolnic i przyjrzeć się nieco bliżej wyposażeniu dodatkowemu takim, jakim jest inteligentny tempomat. W końcu staje się on całkowicie bezobsługowy, to znaczy ustalamy interesującą nas prędkość i reszta nas już nie interesuje, samochód sam zmniejszy prędkość w momencie, gdy coś znajdzie się na naszym pasie i utrzyma bezpieczną odległość, a gdy pas znowu stanie się wolny automatycznie, wróci on do zaprogramowanej prędkości, pod tym względem motoryzacja rozwija się w bardzo dobrym kierunku. Kolejne udogodnienie dotyczące naszego bezpieczeństwa to informacja w postaci migającej diody na lusterku, że wyprzedzające nas auto znajduje się w martwym polu i należy zwrócić szczególną uwagę podczas ewentualnych manewrów.

Na zakończenie warto by się dowiedzieć jak z elastycznością silnika. Oczywiście jak można było się spodziewać, nie ma z tym najmniejszego problemu. Auto niezależnie od biegu zachowuje się niezwykle żwawo i nie ma najmniejszych problemów, z dynamicznym wyprzedzaniem wciśniecie gazu zawsze, skutkuje szybkim zwiększeniem prędkości.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*