Wyścigi Cross Country są niesamowicie wymagającą dyscypliną sportową. Przystępując do zawodów należy liczyć się z wieloma utrudnieniami, wynikającymi z charakterystyki danego regionu. Polacy są jednak na tyle zdyscyplinowani, żeby móc odnieść spektakularny wręcz sukces.

We wtorek, to jest 10 października 2017 roku, zawodnik ORLEN Team Maciek Giemza wywalczył zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Cross Country w kategorii juniorów. Tak, jak to bywa w tego rodzaju zawodach sportowych, nic nie było do końca pewne. W początkowej fazie ostatniej rywalizacji, prowadzenie miał Austriak Matthias Walkner. Polak na odcinkach rajdu uzyskał kolejno 27. i 22. czas, przez co w klasyfikacji generalnej pozwoliło mu to uzyskać 16. miejsce. Mimo tego udało mu się jednak zdobyć tytuł Mistrza Świata Cross Country w kategorii Juniorów. Zawodnik w wywiadzie narzekał nieco na stracony czas, spowodowany błędem w nawigacji, jednak całościowo jest on zadowolony z wyniku. Wspomniał również o głównych zawodach dla niego, jakim jest rajd Dakar. Maciek Giemza rozpocznie teraz mocne trenowanie, czego efektem ma się okazać również wysoka pozycja w klasyfikacji generalnej Dakaru.

Rajdy terenowe mają to do siebie, że są praktycznie nieprzewidywalne. Intensywność zdarzeń losowych podczas rywalizacji sprawia, iż sport ten cieszy się tak dużą popularnością – również wśród kibiców. Zarówno Maciek Giemza, jak i inny polski zawodnik – Kuba Przygoński, szykują się do najtrudniejszej rywalizacji, jaką jest rajd Dakar.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*