Tego auta nie można kupić ot tak w salonie samochodowym, a pomimo tego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem już od kilku lat. O jaki samochód chodzi? Oczywiście o Tesla model S.


Więc jak można nabyć tego elektryka? Można to zrobić przez stronę internetową, czyli tak jakbyśmy np. zamawiali akumulator czy opony w sklepie internetowym. Z tym, że tu nie wydajemy 400 czy 1000 złotych, ale kilkaset tysięcy. Można to zrobić w przysłowiowej pidżamie i kapciach, nieźle co?

Auto przez internet, taką formę sprzedaży wybrała dobrze znana wśród fanów samochodów elektycznych firma o nazwie Tesla. Nazwa pochodzi od serbskiego wynalazcy Nicoli Tesli, który za życia był twórcą wielu wynalazków. Według danych z Wikipedii było ich aż 125, wśród których znalazły się takie jak: silnik elektryczny, dynamo rowerowe, bateria słoneczna oraz wiele innych. Wracając jednak do samochodu.

Tesla S to auto klasy premium, które swoją premierę miało w 2012 roku na targach w Genewie. Samochód dostępny jest w kilku wersjach, które notabene z wyglądu niczym się od siebie nie różnią.

Różnica polega na wyposażeniu oraz bateriach zamontowanych w pojeździe. I tak do wyboru mamy opcje która przejedzie 257 km (została wycofana) 370 km i najwyższy model 483 km. W zależności od wybranej konfiguracji przyjdzie nam zapłacić inną kwotę. Dzięki superchargerom baterie można naładować już w 40 minut, czyli wystarczy prawie na spokojne zjedzenie launch’u oraz rozprostowanie nóg podczas dłuższej trasy. Gdy jednak będziemy to robili z domowego gniazdka, będziemy musieli się uzbroić w cierpliwość, gdyż potrwa to aż 8 godzin.

Co potrafi Tesla?

Silnik wielkości dużego arbuza został umieszczony z tyłu, pomiędzy kołami, aby wyeliminować wał napędowy oraz wybrzuszenie podłogi. Ten niepozorny gabarytowo silnik generuje olbrzymi moment obrotowy oraz moc. Auto w najlepszym wyposażeniu rozpędza się do 100 kilometrów w niespełna 3 sekundy! Prędkość maksymalna została ograniczona do 250 km/h. To robi wrażenie. Dzięki temu Tesla S może śmiało konkurować z lamborghini czy ferrari a nawet je przewyższać pod względem wygody oraz ekonomii podróżowania. Dodatkowo korzystając z tego super elektryka przyczyniamy się do ochrony środowiska. Poruszamy się niemal bezszelestnie, dlatego długie trasy będą przyjemnością.

Tesla Inc. wyposażył swój samochód również w tryb autonomicznej jazdy, czyli aby się poruszać, nie potrzebuje do tego kierowcy. Jednak ze względu na ograniczenia prawne, nie może ona być wykorzystywania jeszcze w wielu krajach. Dlatego to na razie raczej tylko ciekawostka. W standardzie mamy 19 calowe aluminiowe felgi, system audio z 7 głośnikami, 17 calowy wyświetlacz umieszczony na desce rozdzielczej z takimi funkcjami jak informacje o wszystkich parametrach, nawigacje, radio, mp3, przeglądarka internetowa z dostępem do internetu. A to tylko kilka z możliwości auta. Niebanalna i sportowa bryła samochodu sprawia, że wszędzie, gdzie tylko się pojawia wzbudza ogromne zainteresowanie.

Tesla S to pierwszy elektryk, który wzbudził duże zainteresowanie wśród fanów motoryzacji. I słusznie, bo jest to wyjątkowe auto, które daje wiele frajdy z jazdy, dodatkowo świetnie wygląda i dba o środowisko jak żaden inny samochód. Jeśli masz tylko około 300 000 złotych wolnej gotówki warto się nim zainteresować.

Dodaj komentarz

Comment
Name*
Mail*
Website*